Szentistvántelepi Iskola Diáksport Egyesület

Megalakulásának éve: 2001.
Elnöke: Pappné Kotroczó Erzsébet
Tagjai: az iskola tanulói, akik beiratkozáskor automatikusan a SZIDE tagjaivá válnak.
Tagdíj: tanévente 1000 Ft, melyet tanévkezdéskor esedékes befizetni. Ennek fejében vehetik díjfizetés nélkül igénybe a tanulók a délutáni sportprogramokat, s részesedhetnek a nyertes pályázatok hozadékából (a tornaszereket használják a délelőtti órákon is, csökkennek a táborozási ill. tanfolyamdíjak).

Az Egyesület fő célja, hogy anyagi okok miatt egyetlen gyerek se maradjon ki a sport- és szabadidős tevékenységekből.
Az Egyesület további céljai:

• segítse és biztosítsa az iskola tanulóinak délutáni sportfoglalkozását
  • új lehetőségeket nyújtson a szabadidő hasznos eltöltésére
  • a pályázás adta lehetőségek kihasználása a fentiek elősegítésére

Eredmények:
Az egyesület a nyertes pályázatok segítségével teremti elő a testnevelés órák és a délutáni sportfoglalkozások szerszükségletét. (labdák, szőnyegek, ugrókötelek, szerjavítások,.stb.)

Feladata még:

• Az iskolai úszó-, vízi- és sítábor megszervezése és lebonyolítása. Egy-egy ilyen táborban 100-250 fő vesz részt, többségében tanulóinkat az egész család elkíséri.
  • Megszervezni, hogy a gyerekek és szüleik részt vehessenek az országos kiírású hétvégi futóversenyeken.
  • A Suli kupa programsorozat egész tanévet átölelő versenyeinek lebonyolítása, a mérkőzések levezetése, értékelés, díjkiosztás.
  • Úszásoktatás megszervezése Margitszigeti Sportuszodában. A Darnyi Tamás Úszóiskola szervezésében 80 gyermekünk tanul meg mélyvízben úszni.
  • A nyertes pályázatok segítségével támogatni tudjuk az arra rászoruló gyerekeket.

Tervek:

• A következő tanévben is ellátni a vállalt feladatokat, s - a pályázási lehetőségek kihasználásával - lehetőleg továbbfejleszteni azokat.
  • Még nagyobb kedvet csinálni a sportoláshoz, testmozgáshoz!

Szeretettel várjuk diákjainkat és szüleiket meghirdetett programjainkra!