Versenyek

Versenyeredményeink a 2012/13-as tanévben

K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő

A korábbinál is nagyobb az érdeklődés az idén harmadik alkalommal elindított K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő iránt, közel 3000 diák méri össze a tudását. A január 31-én zárult nevezési időszak összesítése alapján Budapestről, Pest megyéből és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből érkezett a legtöbb pályázat.

Megdőlt az eddigi rekord: a tavalyi 539-hez képest idén már 696 csapat jelentkezett és küldött be megfejtést az első fordulóban a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedőre. Ez azt jelenti, hogy háromszázzal több diák, idén 223 iskolából közel 3000 általános iskolás méri össze a pénzügyi tudását. Pest és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye mellett Budapestről érkezett a legtöbb nevezés: 151 csapat jelentkezett a legaktívabb megyéből. A 151 csapaból 5-öt hívtak be Budapestre a regionális középdöntőbe, ebből az egyik csapat az 5.a-sokból álló Moszkvicssluszkulcs csapata, melynek tagjai Géczy Zsombor, Földi Csongor, Horváth Leó, Kiss Zsombor, Orosz Péter.

Gratulálunk eddigi szereplésükhöz, a középdöntőre sok sikert kívánunk nekik!

Sakkverseny

2012. december 2-án rendezték meg a Kalászi Mikulás sakkversenyt a budakalászi Faluházban, melyen iskolánk is több tanulóval képviseltette magát.
A versenyre jöttek Pomázról, Szentendréről és Óbudáról is, összesen 32 versenyző indult.
A verseny 3. helyezettje Iharosi Csongor (4.a) lett 5 játszmából 4 győzelemmel.
Péntek Noémi (4.a) 4. helyezett, Lázár Bence (1.a) 6. helyezett, Gabula Ádám (3.a) 11., Forró Berzsián (4.a) pedig a 12. helyet szerezte meg.
Gratulálunk a résztvevőknek!

Bolyai matematika-verseny

A Bolyai matematika-versenyen idén 20 csapat vett részt az iskolánkból, ebből 8 alsós és 12 felsős. A körzeti forduló idén is a Veres Péter Gimnáziumban került megrendezésre, 2012. október 12-én.

3. osztály (95 csapat indult)

8. helyen végzett a 3.a osztályosok csapata (Felkészítő tanító néni: Harmati Anci néni)
Szontagh Bálint
Pál Szabolcs
Kovács Gábor
Deák Ferenc

44. helyen végzett a 3.b osztályosok csapata (Felkészítő tanító néni: Holczapfel Kriszti néni)
Nógrádi Iván
Márton Gergely
Békási András
Farkas Benedek

50. helyen végzett a 3.a osztályosok csapata (Felkészítő tanító néni: Harmati Anci néni)
Erdélyszky-Kiss Szonja
Májai Alexandra
Krepárt Laura
Virányi Eszter

73. helyen végzett a 3.b osztályosok csapata (Felkészítő tanító néni: Holczapfel Kriszti néni)
Wettstein Annamária
Wild Emma
Horváth Olívia
Hegyi Borbála

91. helyen végzett a 3.b osztályosok csapata (Felkészítő tanító néni: Holczapfel Kriszti néni)
Pálinkás Ádám
Reé Olivér
Horváth Vilmos
Kereszturi Bálint

4. osztály (106 csapat indult)

24. helyen végzett a 4.a osztályosok csapata (Felkészítő tanító néni: Író Zsuzsa néni)
Botyánszki Anna Gabriella
Gyuricza Karola
Sztankó Janka
Hutvágner Dániel

52. helyen végzett a 4.b osztályosok csapata (Felkészítő tanító néni:Varga Edit)
Gyimóthy Eszter
Olsen Daniel
Gyimóthy Tamás
Tóth Kornél

57. helyen végzett a 4.a osztályosok csapata (Felkészítő tanító néni: Író Zsuzsa néni)
Baksa Petra
Mészáros Hanna
Forró Berzsián
Iharosi Csongor

Az 5. évfolyamról négy csapat indult idén. A 96 csapatból a 40., 42, 61. és 74. helyezést értek el iskolánk csapatai.
A 6. évfolyamon a gyerekek a 98 csapatból 43., 73., 84., 91. és 98. helyezést értek el.
Három 7. évfolyamos csapat is indult. Nagyon örülünk, hogy a 7. b-s lányok - Kovács Éva, Mészáros Sára és Vas Bernadett - a 47 csapat közül a 11. helyezést érték el.

Versenyek a 2011/12-es tanévben >>>