Tudnivalók

A beiratkozással kapcsolatos tudnivalók

A beiratkozás időpontja a 2017-2018-as tanévben:

2018. április 12. (csütörtök) 8.00 - 19.00 óra között

2018. április 13. (péntek) 8.00 - 19.00 óra között

A Beiratkozáshoz szükséges:

• a gyermek lakcímkártyája
  • a gyermek születési anyakönyvi kivonata
  • a gyermek TAJ száma
  • óvodai szakvélemény vagy a Nevelési Tanácsadó szakvéleménye
  • Nyilatkozat a szülői felügyeleti jog gyakorlásáról. Ezt a legtöbb esetben mindkét szülőnek alá kell írnia, ezért kérjük, hogy előzetesen kitöltve hozzák be. Így nem kell mindkét szülőnek eljönnie a beiratkozásra.
beiratkozas

A beiratkozáshoz szükséges szülői nyilatozatok innen letölthetők:

Adatlap 2017 >>>

Nyilatkozat az életvitelszerű tartózkodásról 2017 >>>

Nyilatkozat a szülői felügyeleti jog gyakorlásáról 2017 >>>

Hit- és erkölcstan nyilatkozat >>>

Hirdetmény >>>

Felvételi körzethatárok >>>

Nyilatkozat a szülői felügyeleti jog gyakorlásáról >>>

Szakszolgálat >>>

A kötelezően választható erkölcstan/hit- és erkölcstan oktatásról

Iskolánkban a kötelezően választható hit- és erkölcstan oktatást folytató egyházak tájékoztatóit innen lehet letölteni:

Buddhista szemléletű erkölcstan >>>

Evangélikus hit- és erkölcstan >>>

Katolikus hit- és erkölcstan >>>

Református hit- és erkölcstan >>>

A 2017/2018-AS TANÉVBEN PROGRAMJAINK LEENDŐ ELSŐSÖKNEK

Az iskolaválasztás és az óvoda-iskola átmenet megkönnyítése érdekében a Szentistvántelepi Iskola (2011 Budakalász, Martinovics utca 9.) a leendő első osztályos gyermekek és szüleik számára az alábbi programokat szervezi:

2017. november 9. (csütörtök) 16:00-18:00: „Márton-napi vigasságok”

2017. november 16. (csütörtök) 17:00-19:00: Teadélután
Közvetlen és kötetlen beszélgetés az iskolaérettségről, az óvoda és iskola közötti átmenetről leendő elsős szülők számára. Kérdéseiket várják: az igazgató úr, a tanító nénik, az iskolapszichológus, a fejlesztő pedagógus és a szociálpedagógus.

2018. február 24. (szombat) 9:00-12:00: „Kalandozás az iskolában”
Erre a foglalkozásra legkésőbb 10:00 óráig kérjük érkezzenek meg, mert a később érkezők nem tudnak bekapcsolódni minden állomás feladatába.
Kalandos, játékos délelőtt, melynek során az óvodás gyermekek, szüleik, és akár testvéreik is megismerkedhetnek az iskola dolgozóival és az épület minden zeg-zugával.

2018. március 8. (csütörtök) 8:00 - 10:00 Ismerkedés a leendő tanító nénikkel
2018. március 22. (csütörtök) 8:00 - 10:00 Ismerkedés a leendő tanító nénikkel

Az érdeklődő szülők és gyermekeik ismerkedhetnek a leendő tanító nénikkel, utána az iskolával és a beiratkozással kapcsolatos kérdéseikkel megkereshetik az iskola igazgatóját.

Gyógypedagógiai nevelési-oktatási intézmények:

Cházár András Többcélú Közoktatási Intézmény Bárczi Gusztáv Szentendrei Tagintézménye

2000 Szentendre, Kovács László u. 3.

Amit a Diákigazolvány igénylésről tudni kell:

Kormányrendelet alapján a diákigazolvány igénylési folyamata teljesen megváltozott.
A diákigazolvány igénylésének a menete:

1. Az igénylést az okmányirodában elkészült fénykép és aláírás megléte után az iskola elektronikus úton végzi. A diákigazolvány költsége 1400,- Ft, melyet az iskolában kell megfizetni.

2. Az iskola a befizetett díjat átutalja az Oktatási Hivatalnak.

3. Ezek után kezdik meg a diákigazolvány gyártását.

A pomázi okmányiroda tájékoztatója:

A diákigazolvány igénylésnél 14 éven aluli gyermek csak törvényes képviselővel együtt járhat el.

Diákigazolványhoz való fénykép készítéséhez a szülőnek időpontot kell kérnie az alábbi telefonszámon: 06-26-525-225

Ekkor egy 6 jegyű kódot kap. A kapott időpontban a gyermeknek a szülőve együtt kell megjelennie az okmányirodában. Az ott lévő automatánál a kapott kóddal a "személyi igazolvány" menüpontot kell megnyomni.

Fénykép készítéséhez a következő okmányok szükségesek:

• születési anyakönyvi kivonat
  • lakcímkártya
  • személyi igazolvány (amennyiben a gyermek rendelkezik vele)
  • útlevél (amennyiben a gyermek rendelkezik vele)
A fotózás ingyenes.

A leendő elsősöknek a májusban tartandó tájékoztató szülöi értekezletre kell hozni a fényképet és az 1400,- Ft-ot!

Tovább a kategóriában: